Chyba
  • Šablona pro toto zobrazení není dostupná. Kontaktujte prosím správce webu.
čtvrtek, 27 únor 2014 14:23

Zastupitelé starostku města z funkce neodvolali

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Klášterečtí zastupitelé se sešli na svém zasedání 20. února jako obvykle v sále kulturního domu a hned od začátku bylo cítit ve vzduchu, že atmosféra je napjatá.

V programu se totiž (mimo jiných) objevily dva velmi očekávané body. Zpráva o hospodaření a činnosti společnosti Lázně Evženie a.s. a výzva k odstoupení Ing. Mazánkové z funkce starostky města z důvodu obžaloby ze dvou trestných činů.
Zpráva o hospodaření Lázní se nesla v duchu přestřelek mezi zastupitelem Houškou a předsedou představenstva Lázní Evženie a.s. Suchým a jejími členy. Houška vytýkal společnosti Lázně Evženie a.s. problémy s provozem bazénu, který je svárem mezi městem a společností ARC-MED a týká se financování jeho provozu. Diskuze ale postupně začala přecházet na osobní útoky, až ji nakonec starostka ukončila hlasováním. „Zatím tu pořád předsedám já," řekla Houškovi Mazánková. Ten si neodpustil poslední slovo a pronesl: „Zatím." Jako další bod v programu jednání byla totiž výzva k odstoupení starostky města ze své funkce, kterou on sám inicioval. Mazánková se všem přítomným v sále ve své řeči snažila vysvětlit a zdůvodnit záležitosti, ze kterých je obviněná a které se děly v době, kdy v křesle starosty seděl právě bývalý starosta Houška. „Dle mého přesvědčení je celá kauza vykonstruovaná a dále živená politickými odpůrci," uvedla v závěru své řeči Mazánková. „Je mi jasné, že tento tlak se bude s blížícími volbami stupňovat". Houška okamžitě na její slova reagoval a své argumenty k odstoupení starostky ještě podpořil kritizováním hospodaření města, zadáváním veřejných zakázek, nestabilní situací v lázních nebo i tzv. „odstupného" pro bývalé zaměstnance úřadu, se kterým nové vedení nechtělo nebo nemohlo pracovat. Svůj projev pak ukončil slovy: „Bráním toto město před nájezdníky." Hlasování o odstoupení starostky pak vyznělo následovně. Mazánková pokračuje i nadále jako starostka města Klášterce nad Ohří.

Další informace

  • Autor fotografií: foto-klas.cz
  • Více fotografií: -